
Stengel fikset uavgjort for Godset
Sandefjord så ut til å sikre en sjelden hjemmeseier mot Strømsgodset, men på overtid sørget Herman Stengel for 2-2 i Eliteserien lørdag.
Sport: Strømsgodset nedsablet Jerv med 6-0 sist helg og kom til Sandefjord med forventning om tre nye poeng. Det så en stund ut til å ende med hjemmeseier.
Bortelaget var fryktelig nær å ta ledelsen etter tre minutter, da Tobias Gulliksen fyrte av inne i boksen og traff på innsiden av stolpen og ut.
Etter en drøy time kom åpningsmålet for Strømsgodset etter et herlig angrep. Gulliksen sendte ballen til Thomas Grøgaard med en frekk hælflikk og venstrebacken la ballen ut til Johan Hove som scoret sikkert.
Etter 67 minutter utnyttet Alexander Ruud Tveter en svak retur fra Godset-keeper Viljar Myhra og sørget for 1-1. Sju minutter før full tid stanget Jesper Taaje inn en corner.
Men på overtid fikk Stengel ballen på bakre stolpe og var sikker i avslutningsøyeblikket. Det sørget for poengdeling.
Strømsgodset har en hengekamp mot Tromsø til midtuka, før Aalesund venter hjemme på Marienlyst neste søndag. Samme dag spiller Sandefjord borte mot tabelljumbo Kristiansund.
(©NTB)