Menu
Alexander Steen Olsen kjørte ned til femteplassen i et europacuprenn i storslalåm onsdag. Foto: Javad Parsa / NTB

Steen-Olsen på femteplass i europacupfinalen

Alexander Steen-Olsen kjørte seg opp fire plasseringer, men det holdt bare til en femteplass i europacupavslutningen i storslalåm onsdag.

Av NTB | 16.03.2022 14:55:23

Sport: Nordmannen var nummer ni etter 1. omgang og hadde 0,78 sekunder opp til teten. Han fikk heller ingen klaff i finalen til tross for at han avanserte fire plasser.

Rennet ble vunnet av belgiske Sam Maes. Steen-Olsen var 0,31 sekunder bak.

Kjelsås-alpinisten vant gullet under junior-VM i både storslalåm og slalåm. Han er derfor kvalifisert for verdenscupfinalen i Courchevel/Meribel til helgen.

Eirik Hystad Solberg var nummer 27 etter 1. omgang og ble nest best av de norske på en 13.-plass. Han hadde finaleomgangens tredje beste tid.

Fredrik Møller var nummer 16 etter én omgang, men endte til slutt på 23.-plass.

(©NTB)

Flere nyheter: