reklame for Sheiken Bowling
Menu
Alpinsirkuset kan ryke på en ny avlysning neste helg. Foto: Lise Åserud / NTB

Snøkontroll utsatt – nytt verdenscuprenn i alpint i fare

Snøkontrollen foran neste helgs verdenscuprenn i alpint i østerrikske Lech/Zürs er utsatt. Mildvær skaper trøbbel.

Av NTB | 04.11.2022 12:41:10

Sport: Fredag opplyser Det internasjonale ski- og snowboardforbundet (FIS) at man først søndag ettermiddag vil ta stilling til snøsituasjonen i området og i hvilken det er mulig å avvikle de kommende rennene.

Det skal etter planen kjøres parallellslalåm for kvinner i Lech neste lørdag, mens verdens beste herrealpinister skal i aksjon dagen derpå.

FIS skriver fredag at dersom konkurransene i Østerrike, vil de ikke bli satt inn på et nytt tidspunkt i terminlisten.

Varmere klima, avlyste renn og vanskeligere arbeidsforhold preger alpinsporten i økende grad. Etter sesongstarten i østerrikske Sölden, der kvinnenes storslalåmrenn ble avlyst som følge av dårlig vær, måtte de påfølgende utforrennene i Sveits og Italia ukene etterpå avlyses grunnet snømangel.

(©NTB)

Flere nyheter: