Menu
Jeanette Hegg Duestad bidro sterkt til en historisk norsk skytterhelg i Rio de Janeiro. Foto: Heiko Junge / NTB

Skytternes suksesshelg avsluttet med ny seier

Rifleskytterne Jeanette Hegg Duestad og Jon-Hermann Hegg tok seieren i finalen for blandede lag i verdenscupen i Rio de Janeiro søndag.

Av NTB | 17.04.2022 21:34:31

Sport: Norge ble beste riflenasjon på stevnet i Brasil etter en solid uke med hele ti plasseringer på seierspallen. Det er den beste internasjonale konkurransen for norske skyttere noensinne.

Duestad tok én seier individuelt og to for lag, i tillegg til to 2.-plasser.

– Jeg er sliten og lykkelig. Dette har vært en herlig uke sammen med verdens beste kamerater på skytterlandslaget. Nå blir det godt å komme hjem for å hvile og trene igjen, sier Duestad i en pressemelding fra Norges Skytterforbund.

I søndagens finale i den blandede lagkonkurransen havnet Norge under mot Tsjekkia før Hegg og Duestad slo tilbake og vant 16-12. Det ble også 3.-plass til Simon Kolstad Claussen og Jenny Stene.

(©NTB)