Menu
Imran Kahn (70) var fredag på et valgmøte i Lahore i Pakistan. Foto: K.M. Chaudary / AP / NTB

Sky News: Pakistans tidligere statsminister Imran Khan skutt i beinet

Pakistans tidligere statsminister Imran Khan er skutt i beinet, melder Sky News. Tilhengerne hans sier det er snakk om et drapsforsøk.

Av NTB | 03.11.2022 12:51:31

Kriminalitet og rettsvesen: Det skriver Sky News, som foreløpig ikke har detaljer rundt skadeomfanget.

Kahn skal ha blitt skutt mens han holdt en tale til tilhengere på et valgmøte i byen Wazirabad i Punjab-provinsen.

70-åringen skal raskt ha blitt fraktet vekk fra stedet, ifølge en Sky News-produsent som var til stede.

Den tidligere cricketstjernen satt som Pakistans statsminister fra 2018 til april i år. Khan måtte gå av etter et mistillitsvotum i nasjonalforsamlingen.

Ingen pakistansk statsminister har noensinne fullført femårsperioden, men Khan ble den første som mistet jobben i et mistillitsvotum.

I forrige måned utestengte Pakistans valgkommisjon Khan fra nasjonalforsamlingen etter anklager om å ha tiet om gaver han mottok. Valgkommisjonen besluttet i tillegg å gi Khan forbud mot å stille til valg i fem år.

Shehbaz Sharif ble valgt til ny statsminister i Pakistan etter at Khan ble tvunget til å gå av.

Flere nyheter: