
Skøyter: Det norske lagtempolaget til finale – sikret medalje
Hallgeir Engebråten, Sverre Lunde Pedersen og Peder Kongshaug er videre til finale på lagtempoen i skøyter i OL. I semifinalen ble Nederland slått.
Av NTB | 15.02.2022 08:11:39
Sport: Den norske trioen fikk en tøff oppgave mot Nederland, men tittelforsvarer Norge, som også gikk til semifinale med beste tid i den innledende runden, viste nok en gang styrke i semifinalen.
.Nederland ledet tidlig, men med fire runder igjen tok Norge ledelsen for første gang. Ledelsen fortsatte å øke for Norge, som tok seg videre til finale på tiden 3.38,27. Seiersmarginen var 1,34 sekund.
Dermed er laget sikret medalje og har muligheten til å forsvare OL-gullet Norge vant for fire år siden.
Pedersen var med da Norge vant gull på lagtempoen i Pyeongchang i 2018. Da gikk han sammen med Håvard Bøkko og Simen Spieler Nilsen.