Menu
Golfspiller Marianne Skarpnord henger med i teten av Irish Open i golf etter en åpningsrunde fire slag under par. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Skarpnord på 13.-plass i Irland – tre slag bak toppen

Marianne Skarpnord spilte fire slag under par og er i tetsjiktet etter første runde av Irish Open på europatouren i golf.

Av NTB | 22.09.2022 20:10:52

Sport: Hun hadde hele sju birdier på veien og pådro seg tre bogeyer. Det holder til en delt 13.-plass. Den norske golfveteranen har bare tre slag opp til ledende svenske Lina Boqvist og Alexandra Swayne fra Jomfruøyene.

Karoline Lund innledet dårlig med en dobbeltbogey og en bogey. Hun avsluttet derimot sterkt med fem birdier på resten av runden. Dermed endte hun to slag under par og ligger på en delt 27.-plass.

Maiken Bing Paulsen gikk to slag over par etter tre bogeyer og bare én birdie.

Madelene Stavnar fikk tre bogeyer på sine sju første hull. Hun noterte en eagle (to slag under par) på det 18. hullet, som var hennes niende hull for dagen. Hun fikk en birdie på det ellevte hullet. To bogeyer på de fem siste hullene endte med en åpning på to slag over par.

Cuten går trolig på par.

(©NTB)

Flere nyheter: