
Siktet etter skyting på Brynseng varetektsfengslet
Mannen som er siktet for drapsforsøk på Brynseng T-banestasjon i Oslo mandag, er blitt varetektsfengslet i fire uker
Kriminalitet og rettsvesen: Det kommer fram av en kjennelse fra Oslo tingrett.
Tidligere onsdag opplyste mannens forsvarer, advokat Torgeir Falkum, til NTB at mannen hadde samtykket til politiets krav om varetektsfengsling. Fengslingsmøtet ble avholdt som såkalt kontorforretning.
Mannen i 20-årene, som ifølge politiet har tilknytning til et kjent kriminelt miljø, ble pågrepet av politiet natt til tirsdag. Han er siktet for drapsforsøk etter at han skal ha skutt en jevnaldrende på Brynseng T-banestasjon mandag kveld.
Den siktede gjennomførte tirsdag lange avhør med politiet, og erkjenner de faktiske forholdene rundt skyteepisoden, men nekter straffskyld for drapsforsøk.
– Han skjøt vedkommende for å skade, ikke for å drepe, sier Falkum til Dagbladet.
(©NTB)