
Russland hevder å ha bombet hangar med vestlige våpen
Russland hevder at de har bombet en hangar i Donetsk-regionen og ødelagt et lager med amerikanske M777 haubits-kanoner.
Politikk: En talsmann for det russiske forsvarsdepartementet sa lørdag at hangaren i nærheten av Tsjasiv Jar i Donetsk ble ødelagt, og at mange ukrainske soldater ble drept i angrepet, som er ledd i offensiven for å ta kontroll over Donetsk.
LES OGSÅ: Bomber boligblokk i Tsjasiv Jar i Donetsk
Tidligere sa den ukrainske generalstaben at russiske styrker angriper bredt i Øst-Ukraina. Guvernør Serhij Hajdaj i Luhansk sier at de gjør sitt beste for å stanse russiske grupper, men at de angriper fra flere kanter og skaper et sant helvete med rakettangrep og artilleri.
Russerne legger etter alt å dømme opp til å angripe Slavjansk og Kramatorsk i offensiven for å ta kontroll over hele Donetsk etter at den siste byen i Luhansk, Lysytsjansk, ble tatt i forrige uke.