Menu
Den russiske milliardæren Andrej Melnitsjenkos seilyacht var i 2017 innom Kristiansand i snøvær. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB

Russisk-eid superyacht beslaglagt i Italia

Italiensk økokrim har beslaglagt den russiske oligarken Andrej Melnitsjenkos superyacht i havnebyen Trieste.

Av NTB | 12.03.2022 06:10:07

Økonomi og næringsliv: Det melder CNN, som viser til en uttalelse fra italiensk økokrim. Fartøyet ble beslaglagt fredag.

Båten heter Sailing Yacht A og har en verdi på rundt 530 millioner euro, om lag 5,2 milliarder kroner. Den er blant de største i verden, ifølge fabrikanten Nobiskrug.

Melnitsjenko ble ilagt sanksjoner av EU 9. mars som del av Unionens utvidede straffetiltak mot russiske oligarker. Ifølge EU er han eier av gjødselprodusenten EuroChem Group og kullselskapet SUEK.

Flere nyheter: