Menu
Over 10.500 tilskuere skal se oppgjøret mellom Rosenborg og Brann på Lerkendal søndag. Foto: Geir Olsen / NTB

Rosenborg setter ny tilskuerrekord mot Brann på Lerkendal

Over 10.600 har kjøpt billett til søndagens oppgjør i Toppserien mellom Rosenborg og Brann på Lerkendal, skriver Aftenposten.

Av NTB | 12.06.2022 11:16:01

Sport: For en uke siden satte Brann rekord med 10.582 tilskuere i oppgjøret mot Vålerenga på Brann Stadion. Den rekorden slås når de gjester Trondheim og Lerkendal søndag ettermiddag.

Det sier administrasjons- og arrangementsansvarlig i RBK, Malin Engen, til Aftenposten.

– Jeg fikk melding fra billettkoordinatoren vår klokka ti over halv ett i natt om at rekorden var sikret, sier hun.

Billettsalget nærmer seg i skrivende stund 11.000. Engen gleder seg over løftet norsk kvinnefotball har fått den siste uken.

– At det for andre helg på rad er en så stor og godt besøkt kamp i Toppserien er ikke viktig bare for RBK. Det er viktig for damefotballen generelt.

– Det skal godt gjøres å slå den rekorden nå, men det er aldri for sent å komme på kamp. Billettsalget så langt viser at vi har noe på Lerkendal å gjøre, og vi kan drømme videre som den skandinavisk rekorden og et fullsatt Lerkendal til slutt, fortsetter hun.

(©NTB)

Flere nyheter: