
Positive nyheter for Brasil – Neymar kan rekke åttendedelsfinalen mot Sør-Korea
Fotballstjernen Neymar måtte stå over Brasils to siste VM-kamper grunnet skade. Nå ser det ut til at han er aktuell for åttedelsfinalen mot Sør-Korea.
Av NTB | 04.12.2022 14:17:02
Sport: – Neymar, jeg visste spørsmålet ville komme. Han skal trene i kveld, og hvis det går bra, vil han spille i morgen. Jeg deler ikke noe som ikke er sant. Jeg har gjennom hele karrieren vært ærlig. Han trener i kveld, hvis alt er ok, så vil han spille, sier Brasils landslagssjef Tete på en pressekonferanse, ifølge Dagbladet.
Neymar måtte ut med skade i gruppespillskampen mot Serbia tidligere i mesterskapet. I etterkant har det vært usikkert hvor lenge PSG-stjernen ville være ute.
Mandag møter de Sør-Korea i åttedelsfinalen. Går de seirende ut derifra møter de vinneren av oppgjøret mellom Japan og Kroatia.
(©NTB)