
Politiet etterforsker arbeidsulykka i Valevåg
Onsdag klokken 13.31 fikk politiet melding via AMK-sentralen om et steinras ved Valevåg. En mann i 20-årene mistet livet. Nå skal politiet etterforske saken.
Dødsulykke: Nødetatene rykket ut til stedet med store ressurser, og det ble raskt konstatert at en person var tatt av raset.
– Arbeideren (mann i 20-årene) ble frigjort av redningsmannskapene, men livet sto dessverre ikke til å redde. Mannen ble erklært død på stedet like etter, sier Sjur Stava, politifaglig etterforskningsleder ved Nordsjø- og miljøseksjonen i Sør-Vest politidistrikt.
Politiet er i gang med innledende undersøkelser.
– Vi tok vitneavhør på stedet, og vil også gjennomføre flere vitneavhør. Det er også foretatt kriminaltekniske undersøkelser på stedet, sier Stava.
Arbeidstilsynet er koblet på saken, og politiet samarbeider med dem i den videre
etterforskningen.
Politiet kommer også til å ha et søkelys mot virksomheten, og deres planlegging av arbeidet og prosedyrer.
I tillegg til den omkomne var det noen få andre arbeidere fra Vassbakk & Stol til stede da ulykken skjedde.
– Det er for tidlig å konkludere med hva som var årsaken til ulykken, sier
etterforskningslederen. Politiet jobber med å få på plass bistandsadvokat i saken.