Petter Stordalens hotellimperium taper 250 millioner i måneden
Petter Stordalens hoteller har store problemer i forbindelse med koronaepidemien. Nå frykter reiselivsmagnaten full kollaps.
Av NTB | 26.03.2020 19:31:44
Fritid: Hotellene til Stordalen taper 250 millioner kroner i måneden, og har ti milliarder i gjeld, skriver Dagens Næringsliv.
Hele reiselivsbransjen sliter med få bookinger på grunn av reiserestriksjoner under koronakrisen. Nå innrømmer Stordalen at hele hotellimperiet står i fare.
– Hvis kjøpesentre, hoteller og restauranter er stengt i uoverskuelig fremtid, er det ingen som kan overleve, sier han til DN.
Stordalens hotellkjede Nordic Choice Hotels har ekspandert kraftig de siste årene. I dag eier kjeden 200 hoteller. Disse hotellene betaler til sammen 300 millioner i måneden i husleie, skriver DN.
(©NTB)