
Pelé ved godt mot etter operasjon
Formen til den brasilianske fotballegenden Pelé blir bedre og bedre etter at han opererte bort en svulst i tykktarmen.
Sport: – Jeg er på vei til å komme meg, opplyste Pelé på sin Facebook-side torsdag. Det er den første offentlige meldingen han selv har kommet med etter operasjonen.
Meldingen kommer i forbindelse med dødsfallet til sønnen til musikeren Roberto Carlos.
Forrige oppdatering var fra sykehuset på mandag, hvor det ble meldt at 80-åringen var på bedringens vei på intensivavdelingen. Operasjonen ble gjennomført i São Paulo sist lørdag.
Pelé har hatt helseplager flere ganger de siste årene. Både i 2014 og 2019 ble han behandlet for urinveisinfeksjon, mens han ble forhindret fra å tenne OL-ilden i Rio i 2016 på grunn av hoftesmerter.
Mange regner Pelé for å være tidenes beste fotballspiller. Han vant VM tre ganger med Brasil i 1958, 1962 og 1970.
(©NTB)