
Elbil begynte å brenne i garasje på Karmøy
I alt elleve naboer og to beboere ble evakuert etter at det begynte å brenne i en elbil som sto parkert i en garasje på Karmøy natt til lørdag.
Bilbrann: Nødetatene fikk melding om brannen klokken 04.44 lørdag morgen.
– De to som bor på adressen, har fått i seg noe røyk. De ble kjørt legevakten for sjekk. Det er ikke spredningsfare, opplyser operasjonsleder Olaug Bjørnsen i Sørvest politidistrikt.
Inntil 11 innbyggere ble evakuert. Flere av dem vurderte å ta seg til legevakten for en sjekk, da de har fått i seg noe røyk.
Ved 7.45-tiden var brannen slokket. Men brannen kan blusse opp igjen, og elbilen skal nå kjøles ned i ett til to døgn, opplyser brannvesenet til NRK.
Brannårsaken er ikke avklart, og politiet har avhørt eieren av Teslaen.
– Bilen skal ikke ha stått til lading, etter det vi har fått opplyst, sier operasjonslederen.
#Karmøy . 0444. Melding om brann i bil i garasje i Myklandvegen. Beboerne i huset skal være ute. Kan være spredningsfare. Nødetatene på vei
— Politiet i Sør-Vest (@politietsorvest) July 31, 2021