Menu
Jesper Saltvik Pedersen ligger godt an i jakten på nok et gull i para-VM. Han leder slalåmrennet i Hafjell. Foto: Geir Olsen / NTB

Para-VM: Jesper Saltvik Pedersen på ny gulljakt – leder slalåmrennet

Jesper Saltvik Pedersen kjører for sitt tredje alpingull i para-VM på hjemmebane. Han er i føringen foran finaleomgangen i fredagens slalåm i Hafjell.

Av NTB | 21.01.2022 11:21:28

Sport: Karmøy-alpinisten leder med 1,14 sekunder på franske Victor Pierrel i klassen for sittende utøvere. Det er ytterligere fire hundredeler til treer Jeroen Kampschreur.

– Det er et fint utgangspunkt, og så har jeg et knepp til. Det går an å kjøre enda fortere, sa Pedersen til NRK.

Han har tidligere i mesterskapet tatt gull i utfor og storslalåm. I tillegg er det blitt sølv i super-G og superkombinasjon. Han er med andre ord blitt dårligst nummer to i alle renn han har kjørt hittil i årets VM i snøsport.

Der har Kampschreur som oftest vært hans argeste rival. Nederlenderen fikk det ikke helt til å klaffe i første omgang fredag, men Pedersen tror han fortsatt blir farlig i gullkampen.

– Han hadde litt problemer på øverste del, men kan klinke til med en god andre omgang. Så jeg kan ikke hvile og må stå på nedover, sa han.

(©NTB)

Flere nyheter: