
Østigård pekte nese til svenskene
Leo Skiri Østigård klarte ikke å dy seg da Erling Braut Haaland satte inn 2-0. I Sverige fortviles det etter nok et tap.
Sport: Norge vant kampen 3-2 og ender uansett foran Sverige i nasjonsligaen.
Midtstopper Østigård tirret på seg den svenske fansen og pekte nese da Haaland scoret sitt andre mål. Etter kampen la Østigård ut et bilde av seg selv på Instagram sammen med Petter Northug som gjør det samme. Den tidligere langrennsstjernen var kjent for å være raskt ute med noen stikk etter å ha slått Sverige i skisporet.
Stopperkollega Stefan Strandberg var raskt ute og tok ned Østigårds hånd.
I svenske aviser var tonen hard etter det andre tapet mot Norge på åtte dager. Viaplay-ekspert Bojan Djordjic var «forbannet». «Blytungt for Sverige», var tittelen på Expressens kampsak.
«Norge har ikke nådd et mesterskap siden 2000, men her og nå er norsk landslagsfotball bedre enn den svenske», skrev nyhetsbyrået TT.
«Rett mycket bättre», ble lagt til.
(©NTB)