Menu
Oliver Solberg sliter på rallyveiene i Kroatia. Foto: Micke Fransson/TT / NTB

Oliver Solberg med store utfordringer i Kroatia

Oliver Solberg sliter med vanskelige kjøreforhold i Rally Kroatia. Han har tapt mye til de beste på de første prøvene, men holder sjetteplass halvkjørt fredag.

Av NTB | 22.04.2022 12:20:00

Sport: Rallyet kjøres på asfalt, men på grunn av at alle førerne kutter svingene, drar man med seg mye grus og gjørme ut på asfalten. Dette gjør forholdene vanskelige for de senere startende bilene.

Solberg tapte 44,9 sekunder på den første prøven og ytterligere halvminuttet på den neste. Han var selv klar over at han sto foran sin største utfordring så langt i karrieren.

– Dette har vært de vanskeligste forholdene jeg noen gang har sett, all kutting av svingene og gjørma på veien er vanvittig. En stor utfordring, men moro, tvitret Solberg.

Raskest var ikke overraskende finske Kalle Rovanperä. Finnen var først ut på prøvene, og han dro fordelen av det. Han er 12,5 sekunder foran belgieren Thierry Neuville. Solberg er 1.36,2 bak, men har bare 13 sekunder opp til femteplassen.

De fire neste prøvene fredag er de samme som tidligere på dagen.

(©NTB)