Menu
Odd-trener Jan Frode Nornes etter eliteseriekampen mot Stabæk i desember.Foto: Trond R. Teigen / NTB

Odd fjerner Nornes som hovedtrener

Jan Frode Nornes får ikke fortsette som hovedtrener i eliteserieklubben Odd. Klubben vil ha ham med videre i en annen rolle.

Av NTB | 08.01.2022 16:02:34

Sport: Det opplyser Odd etter at Telemarksavisa først meldte at Nornes er sparket som hovedtrener. Klubben presiserer at 49-åringen ikke er oppsagt, men vil samtidig skifte trener.

– Odds ballklubb har etter en samlet vurdering kommet til at det beste for klubben nå er et trenerskifte. Klubben er derfor i samtaler med Jan Frode Nornes om en løsning til det beste for begge parter, skriver klubben og legger til:

– Odds ballklubb har tilbudt Jan Frode Nornes å fortsette i en annen rolle i klubben og håper sterkt at vi kan finne en løsning for dette.

Nornes ledet Odd som hovedtrener i to sesonger. Før det var han assistent for Dag-Eilev Fagermo i en årrekke.

Odd leverte en relativt god vårsesong i 2021, men avsluttet svakt med bare én seier på de siste ti kampene. Dermed endte laget på 13.-plass i Eliteserien.

Samtidig er skienslaget videre til åttedelsfinalen i NM.

Nornes har ifølge TA vært i Odd i 23 år. Først som spiller, senere som assistent og deretter som hovedtrener.

Klubben er fra før på jakt etter ny sportssjef.

(©NTB)

Flere nyheter: