
Nytt strømsjokk på strøm
I morgen, tirsdag vil strømprisene komme opp mot 5 kroner per kWh før nettleie, avgifter og strømselskapenes prispåslag.
Strømkrise: Til tross for god magasinfylling og et lavere strømforbruk i Sør-Norge, skyter nå strømprisene opp mot nye høyder igjen.
Det er sammenkoblingen av strømpriser i Europa som nå igjen gir et strømsjokk spesielt for små og mellomstore bedrifter i Sør-Norge.
Maksprisen tirsdag ettermiddag kommer opp i 486 øre før nettleie, avgifter og nettselskapenes påslag.
Minsteprisen gjennom døgnet, natt til tirsdag, vil ligge på 205 øre. Snittprisen gjennom døgnet er hos Nord Pool oppgitt til å være 349 øre.
Til sammenligning vil strømprisen leger nord i landet ligge på 47 øre per kWh.
Den laveste strømprisen i ACER-området finner vi tirsdag i Polen, der billigere kullkraft setter en demper på strømprisene.