Menu
Arkivbilde: Redningsselskapet / NTB

Ny vurdering om leteaksjonen i morgentimene

Leteaksjonen etter en mann i 30-årene på Fitjar ble innstilt torsdag kveld. Det blir gjort en nye vurdering nå i morgentimene.

Av Egil M Solberg | 28.01.2022 08:10:34

Leteaksjon: Mannen forsvant etter en utforkjøring ved Raunholm på E39 i Fitjar kommune mandag kveld.

Vitner har opplyst til politiet at de har sett en mann løpe fra stedet.

Umiddelbart etter ulykken ble det søkt etter vedkommende med hud, uten resultat. Familie og venner til den etterlyste opplyser også at de ikke har hørt noe fra mannen.

Dermed ble det igangsatt en større leteaksjon både på land og til vanns.

– Vi søker i vannet etter antatt omkommet og på land etter antatt savnet person, sier operasjonsleder ved Sør-Vest politidistrikt.

Søket i vann ble avsluttet torsdag ettermiddag. Da var det dårlig vær med vind, mye sjø og krevende forhold for bruk av drone.

– Søket på land fortsatte til ved 23.15-tiden, opplyser operasjonslederen.

En ny vurdering blir nå gjort om søket skal fortsette og eventuelt hvilke resurser som skal benyttes.

– Folk i området er bedt om å sjekke uthus, hytter og boder, opplyser operasjonslederen.

Flere nyheter: