Menu

NTB-sportens uke-PM 21.-27. juni

Av NTB | 18.06.2022 15:16:08

Sport: HÅNDBALL: VM i strandhåndball (beachhåndball) i Heraklon, Hellas (til 26/6): Menn, gruppe C (Norge, Danmark, Iran og Egypt). Kvinner, gruppe D (Norge, Tyskland, Ungarn og Brasil).

SJAKK: Fides kandidatturnering i Madrid, Spania, 4. runde fra 17.00: Richard Rapport, Ungarn – Hikaru Nakamura, USA, Jan Nepomnjasjtsjij, Fide – Alireza Firouzja, Frankrike, Jan-Krzysztof Duda, Polen – Teimur Radjabov, Aserbajdsjan, Ding Liren, Kina – Fabiano Caruana, USA.

SYKLING: NM i Trøndelag, lagtempo i Steinkjer: Menn junior (25 km) 17.00, kvinner (25 km) 17.45, menn (50 km) 18.15.

FOTBALL: Mesterligaen menn, innledende runde i Island, semifinaler: La Fiorita (San Marino) – Inter d’Escaldes (Andorra) 15.00, Levadia Tallinn (Estland) – Vikingur (Island) 21.30.

FOTBALL: Trekning av omspillet i EM-kvalifiseringen menn U21 i Nyon, Sveits 13.00: Åtte gruppetoere trekkes mot hverandre til kamper om de fire siste EM-plassene.

FOTBALL: EM-sluttspillet G19 i Slovakia, gruppespillet (2. runde): Gruppe A: Slovakia – Italia 17.30 (i Trnava), Romania – Frankrike 20.00 (i Dunajska Streda).

FOTBALL: NM menn, 2. runde (18.00): Kamper med eliteserielag: Brattvåg – Molde, Elverum – HamKam, Fana – Haugesund, Flint – Sandefjord, Fløy-Flekkerøy – Odd, Fram Larvik – Jerv, Gjøvik-Lyn – Strømsgodset, Harstad – Bodø/Glimt, Hødd – Aalesund, Junkeren – Lillestrøm, Levanger – Rosenborg, Moss – Sarpsborg 08, Skjervøy – Tromsø, Strindheim – Kristiansund, Vard Haugesund – Viking, Brumunddal – Vålerenga 19.35. Øvrige kamper: Arendal – Start, Byåsen – Stjørdals-Blink, Kjelsås – Mjøndalen, Notodden – Stabæk, Os – Brann, Tromsdalen – Alta 18.30. Spilles ikke: Sotra – Øygarden (walkover til Sotra).

SJAKK: Fides kandidatturnering i Madrid, Spania, 5. runde fra 17.00: Fabiano Caruana, USA – Richard Rapport, Ungarn, Teimur Radjabov, Aserbajdsjan – Ding Liren, Kina, Alireza Firouzja, Frankrike – Jan-Krzysztof Duda, Polen, Hikaru Nakamura, USA – Jan Nepomnjasjtsjij, Fide.

SVØMMING: VM i Budapest, Ungarn, 6. dag: Svømming, kvalifisering fra 09.00: 100 m fri kvinner, 200 m rygg menn, 200 m bryst kvinner, 200 m bryst menn (André Klippenberg Grindheim), 4 x 200 m fri kvinner. Semifinaler og finaler fra 18.00: Finaler (5): 200 m butterfly kvinner, 100 m fri menn, 50 m rygg kvinner, 200 m medley menn, 4 x 200 m fri kvinner. Semifinaler: 100 m fri kvinner, 200 m bryst menn, 200 m bryst kvinner, 200 m rygg menn. Artistisk svømming: Lag fri 10.00, solo fri (finale) 16.00.

FOTBALL: Finsk eliteserie menn (17.00): Ilves – HIFK, Inter – Lahti, KuPS – Oulu, SJK – Haka, VPS – Honka, Mariehamn – HJK 18.00.

FOTBALL: EM-sluttspillet G19 i Slovakia, gruppespillet (2. runde): Gruppe B: Israel – Østerrike 17.30 (i Ziar nad Hronom), England – Serbia 20.00 (i Banska Bystrica).

FOTBALL: NM kvinner junior (G19), 2. runde: Viking – Avaldsnes 18.30.

FOTBALL: Landskamper kvinner: Østerrike – Montenegro 20.30 (i Maria Enzersdorf).

FOTBALL: Landskamp kvinner U23 i Helsingfors: Finland – Norge 11.30.

GOLF: International Open (2 mill. dollar), europatour menn i München, Tyskland (til 26/6).

GOLF: PGA-mesterskapet (4,5 mill. dollar) for kvinner i Bethesda, Maryland. (til 26/6). Årets tredje majorturnering.

GOLF: PGA-turnering menn (8,3 mill. dollar) i Cromwell, Connecticut (til 26/6).

PADLING: U23- og junior-EM i Beograd, Serbia (til 26/6).

RALLY: Safari Rally Kenya (grus) i Nairobi (til 26/6), VM-runde 6 av 13.

SJAKK: Fides kandidatturnering i Madrid, Spania, 6. runde fra 17.00: Teimur Radjabov, Aserbajdsjan – Richard Rapport, Ungarn, Alireza Firouzja, Frankrike – Fabiano Caruana, USA, Hikaru Nakamura, USA – Ding Liren, Kina, Jan Nepomnjasjtsjij, Fide – Jan-Krzysztof Duda, Polen.

SYKLING: NM i Trøndelag, tempo (25 km) i Steinkjer: Para 11.00, kvinner junior 11.15, menn junior 12.30, kvinner (to grupper) 18.00, menn (tre grupper) 19.00.

FOTBALL: Fifa-rankingen menn offentliggjøres.

FOTBALL: Terminlistene for engelsk liga offentliggjøres: (Mesterskapsserien, 1. divisjon og 2. divisjon).

FOTBALL: VM-kvalifisering kvinner: Gruppe H: Bulgaria – Israel 18.00 (i Plovdiv).

FOTBALL: Landskamper kvinner: Belgia – Nord-Irland 20.00 (i Lier).

FRIIDRETT: NM (hovedmesterskapet) i Stjørdal, 1. dag.

GOLF: Europatour kvinner (200.000 euro) i Beroun, Tsjekkia (til 26/6).

LANGRENN: Verdenscup rulleski i Notodden: 10 km fri teknikk kvinner, 15 km fri teknikk menn 10.30.

OL: Digitalt IOC-styremøte: (Bl.a. avgjørelse om hvorvidt kombinert for kvinner skal på OL-programmet) Tid: 10:00.

ORIENTERING: O-festivalen i Kongsvinger: Sprint kvinner og menn.

SYKLING: NM i Trøndelag, gateritt i Levanger: Kvinner junior (22 km) 16.00, menn junior (33 km) 17.00, kvinner (31,6 km) 19.07, menn (49,4 km) 19.30.

FOTBALL: Europacuptrekning kvinner i Nyon, Sveits 13.00: Mesterligaens innledende runde (om nødvendig) og 1. runde (miniturneringer).

FOTBALL: VM-kvalifisering kvinner: Gruppe D: Latvia – Luxembourg 16.00 (i Riga). Gruppe G: Moldova – Romania 17.00 (i Chisinau). Ikke fastsatt, gruppe B: Ukraina – Skottland. Gruppe C: Belarus – Tsjekkia.

FOTBALL: EM-sluttspillet G19 i Slovakia, gruppespillet (3. runde): Gruppe A (17.30): Romania – Slovakia (i Trnava), Frankrike – Italia (i Dunajska Streda).

FOTBALL: Landskamper kvinner: Danmark – Brasil 19.00 (i København), England – Nederland 21.00 (i Leeds).

FOTBALL: Mesterligaen menn, innledende runde i Island, finale: La Fiorita (San Marino)/Inter d’Escaldes (Andorra) – Levadia Tallinn (Estland)/Vikingur (Island) 21.30.

FOTBALL: Eliteserien menn (11. runde): Haugesund – Viking 16.00, Rosenborg – Kristiansund 18.00.

FOTBALL: 2. divisjon menn (12. runde): Avd. 1 (13.00): Strømmen – Staal Jørpeland 13.00, Moss – Egersund 14.00, Ullern – Sotra 15.00, Ørn Horten – Arendal 16.00. Avd. 2 (16.00): Ull/Kisa – Levanger 14.00, Frigg – Eidsvold Turn, Gjøvik-Lyn – Bærum.

FRIIDRETT: NM (hovedmesterskapet) i Stjørdal, 2. dag.

LANGRENN: Verdenscup på rulleski i Bø: Sprint kvinner og menn i fri teknikk, prolog og finaler.

ORIENTERING: O-festivalen i Kongsvinger: Mellomdistanse kvinner og menn.

SJAKK: Fides kandidatturnering i Madrid, Spania, 7. runde fra 17.00: Richard Rapport, Ungarn – Jan Nepomnjasjtsjij, Fide, Jan-Krzysztof Duda, Polen – Hikaru Nakamura, USA, Ding Liren, Kina – Alireza Firouzja, Frankrike, Fabiano Caruana, USA – Teimur Radjabov, Aserbajdsjan.

TRIATHLON: Verdensserien i Montreal, Canada (VM-runde 3 av 7), supersprint: Elite kvinner 22.00, elite menn 00.40 (søndag).

FOTBALL: EM-sluttspillet G19 i Slovakia, gruppespillet (3. runde): Gruppe B (20.00): Østerrike – Serbia (i Banska Bystrica), Israel – England (i Ziar nad Hronom).

FOTBALL: Major League Soccer (MLS), grunnserien: FC Cincinnati – Orlando City 01.30. (Spilles fredag lokal tid).

FOTBALL: Major League Soccer (MLS), grunnserien: Seattle Sounders – Sporting Kansas City 21.00, DC United – Nashville 23.00, CF Montreal – Charlotte 01.30, Toronto – Atlanta United 01.30, Houston Dynamo – Chicago Fire 02.00, Inter Miami – Minnesota United 02.00, Austin – Dallas 03.00, Real Salt Lake – Columbus Crew 04.00, San Jose Earthquakes – Los Angeles Galaxy 04.00, Portland Timbers – Colorado Rapids 04.30.

FOTBALL: 1. divisjon menn (11. runde, 15.00): Raufoss – Skeid, Stabæk – Fredrikstad, Start – Kongsvinger.

FOTBALL: 2. divisjon menn (12. runde): Avd. 1: Vard Haugesund – Notodden 14.00. Avd. 2: Tromsdalen – Brattvåg 13.00, Alta – Kjelsås 17.00, Asker – Hødd 18.30.

FRIIDRETT: NM (hovedmesterskapet) i Stjørdal, 3. dag.

LANGRENN: Kanalrennet på rulleski i Lunde: 25 km kvinner klassisk og 50 km klassisk menn 13.00

ORIENTERING: VM i Kolding, Danmark: Sprintstafett: Kvinner og menn

ORIENTERING: O-festivalen i Kongsvinger: Langdistanse kvinner og menn.

ROADRACING: Tourist Trophy i Assen, Nederland (VM-runde 11 av 21): Moto3 11.00, Moto2 12.20, MotoGP 14.00.

SJAKK: Fides kandidatturnering i Madrid, Spania, 8. runde fra 17.00: Richard Rapport, Ungarn – Jan-Krzysztof Duda, Polen, Jan Nepomnjasjtsjij, Fide – Ding Liren, Kina, Hikaru Nakamura, USA – Fabiano Caruana, USA, Alireza Firouzja, Frankrike – Teimur Radjabov, Aserbajdsjan.

SYKLING: NM i Trøndelag, fellesstart i Skogn: Kvinner (128,9 km) 08.30, menn (194 km) 13.15.

FOTBALL: Frist for innrapportering av troppene til EM-sluttspillet kvinner.

FOTBALL: Allsvenskan menn (11. runde, 15.00): Degerfors – AIK, Hammarby – Häcken, Mjällby – IFK Norrköping, Sundsvall – Djurgården 17.30.

FOTBALL: Landskamper kvinner: Belgia – Østerrike 17.00 (i Lier).

FOTBALL: Major League Soccer (MLS), grunnserien: Los Angeles FC – New York Red Bulls 21.00, Philadelphia Union – New York City 00.00 (mandag), Vancouver Whitecaps – New England Revolution 02.00.

FOTBALL: 2. divisjon menn (12. runde): Avd. 1 Odd 2. lag – Fløy-Flekkerøy 19.00. Avd. 2: Vålerenga 2. lag – Træff 13.00.

ISHOCKEY: Sluttspill National Hockey League (NHL), finale evt. 6. kamp (best av 7): Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche 02.00. (Spilles søndag lokal tid)

SJAKK: Fides kandidatturnering i Madrid, Spania, 9. runde fra 17.00: Alireza Firouzja, Frankrike – Richard Rapport, Ungarn, Teimur Radjabov, Aserbajdsjan – Hikaru Nakamura, USA, Fabiano Caruana, USA – Jan Nepomnjasjtsjij, Fide, Ding Liren, Kina – Jan-Krzysztof Duda, Polen.

SVØMMING: VM i Budapest, Ungarn, 11. dag: Stup: 3-meter menn kvalifisering 09.00, semifinale 16.00, 10-meter kvinner finale 19.00. Havsvømming: 5 km menn 09.00, 5 km kvinner 12.00.

TENNIS: Wimbledon-turneringen (gress) i London, England (til 10/7), årets 3. Grand Slam-turnering: Med Casper Ruud.

FOTBALL: VM-kvalifisering kvinner: Gruppe A: Georgia – Irland 18.00 (i Gori).

FOTBALL: Allsvenskan menn (11. runde, 19.00): Elfsborg – Varberg, Kalmar – IFK Värnamo, Malmö – Helsingborg, Sirius – IFK Göteborg.

FOTBALL: EM-sluttspillet J19 i Tsjekkia (til 9/7), gruppespillet (1. runde): Gruppe A: Tsjekkia – Frankrike 11.00 (i Ostrava), Spania – Italia 17.30 (i Opava). Gruppe B: Sverige – Tyskland 15.00 (i Frydek-Mistek), England – Norge 17.30 (i Karvina).

FOTBALL: NM menn, 2. runde: Vidar – Bryne 18.00.

FOTBALL: Landslaget kvinner forbereder seg til EM: Trening på Ullevaal stadion 11.00 (stenges etter et kvarter). Mediemøte 12.30 med halve troppen, gruppe 1 (Ada Hegerberg, Ingrid Syrstad Engen, Guro Reiten, Julie Blakstad, Vilde Bøe Risa, Guro Pettersen, Guro Bergsvand, Elisabeth Terland, Anna Jøsendal, Amalie Eikeland, Synne Skinnes Hansen).

FOTBALL: NM menn, 2. runde (18.00): Bjarg – Sogndal, Egersund – Sandnes Ulf, Kvik Halden – Fredrikstad, Nardo – Ranheim, Ullensaker/Kisa – Grorud, Ullern – KFUM Oslo.

FOTBALL: Landslaget kvinner forbereder seg til kamp mot New Zealand: Trening på Ullevaal stadion 11.00. Mediemøte 12.15 med halve troppen, gruppe 2 (Caroline Graham Hansen, Maren Mjelde, Maria Thorisdottir, Frida Maanum, Celine Bizet Ildhusøy, Sunniva Skoglund, Aurora Mikalsen, Tuva Hansen, Karina Sævik, Lisa Naalsund, Sophie Roman Haug, Anja Sønstevold).

FOTBALL: Landskamp kvinner i Oslo: Norge – New Zealand 17.00 (Ullevaal stadion).

FOTBALL: Eliteserien menn (11. runde, 18.00): Bodø/Glimt – Aalesund, HamKam – Sarpsborg, Molde – Jerv, Sandefjord – Tromsø, Strømsgodset – Lillestrøm, Vålerenga – Odd 20.00.

FOTBALL: 1. divisjon menn (11. runde, 18.00): Bryne – Stjørdals-Blink, Grorud – Brann, Ranheim – KFUM Oslo, Sogndal – Mjøndalen, Åsane – Sandnes Ulf.

Flere nyheter: