Menu
Julie Nistad Samsonsen. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Norsk bronse på lagsprinten i skøyte-VM

Julie Samsonsen, Martine Ripsrud og Marte Furnée tok bronsemedaljen på lagsprinten i skøyte-VM på Hamar lørdag.

Av NTB | 05.03.2022 18:21:52

Sport: Det var bare tre lag med, så de norske kvinnene var sikret medalje om de kom seg til mål. Før løpet var trioen klare på at de ikke hadde noe press på seg, og at de ville bruke konkurransen på å øve seg på å gå sammen.

De havnet sist i feltet sammen med Nederland og Polen. Nederlenderne sikret gullet etter et sterkt løp fra blant andre sprintverdensmester Jutta Leerdam og -sølvvinner Femke Kok.

Samsonsen ledet an i den første runden, mens Ripsrud gikk den andre runden i front. Furnée hang imidlertid bak de to lagvenninne i store deler av løpet, og de tapte noe tid på det. Furnée falt over målstreken i den siste runden, men det ble likevel norsk medalje.

(©NTB)

Flere nyheter: