Menu
Stine Brede Oftedal spiller ikke for Norge i Golden League denne uken. Foto: Annika Byrde / NTB

Norges kaptein står over Golden League-kamper

Stine Bredal Oftedal (31) pådro seg et brudd i nesa før helgen. Hun spiller ikke Norges oppgjør i Golden League denne uken, men håndball-EM er ikke i fare.

Av NTB | 26.09.2022 12:41:07

Sport: Det forteller landslagskapteinen til TV 2. Oftedal fikk skaden etter å ha fått et slag i ansiktet på trening, opplyser klubblaget Györ.

– Den er ikke ute av posisjon, så det er et penere brudd. Men jeg skal ikke ta noen sjanser, så derfor blir jeg kun med på første del av landslagssamlingen uten ball og kontakt, sier hun.

Playmakeren skal til ny sjekk etter Golden League-turneringen i danske Aarhus. Det norske laget møter Sveits torsdag, Nederland lørdag og Danmark søndag.

– Det er uansett ingen fare for det som kommer i november, sier Oftedal.

Norge starter EM mot Kroatia 4. november. Deretter er det kamper mot Sveits og Ungarn i det innledende gruppespillet.

(©NTB)