
NM-markering etter skytingen i Oslo: – Stå sammen for kjærligheten
Friidrettsfamilien markerte sin støtte til ofrene og de berørte av skytetragedien i Oslo under NM i Stjørdal lørdag.
Sport: To personer er drept, ti alvorlig skadd og elleve lettere skadd etter skytingen ved to utesteder i Oslo natt til lørdag. I idrettsfamilien ble nyheten mottatt med sorg.
Friidrettspresident Anne Farseth markerte hendelsen i Stjørdal.
«Dagen i dag er en festdag for friidretten i Norge. Det skulle også vært en festdag for markering av kjærligheten og retten til å elske den man vil. Nattens meningsløse ugjerninger i Oslo berører oss alle sterkt», sa hun.
«Norsk friidrett og NM-arrangøren i Stjørdal sender våre tanker til ofrene, til etterlatte, pårørende og alle berørte av den grusomme handlingen. Ta vare på hverandre og stå sammen – for mangfoldet, for verdiene våre og for kjærligheten», fortsatte friidrettspresidenten.
Pride-flagget ble lagt inn som et fast element på storskjermen på arenaen Øverlands Minde.
(©NTB)