
Nadal om Djokovic: – Vaksinert eller uvaksinert, la Novak få spille
Novak Djokovic kan nektes å spille i tre av fire Grand Slam-turneringer ettersom han er uvaksinert. Rafael Nadal håper serberen får lov til å delta.
Sport: – Vaksinert eller uvaksinert, la Novak få spille igjen. Det vil påvirke historien hans, ham selv, Grand Slam-turneringene, jeg vet ikke hva, sier Nadal, ifølge nyhetsbyrået AFP.
Spanjolen er i den mexicanske havnebyen Acapulco i forbindelse med en ATP 500-turnering han skal delta i. Nadal vant nylig Australian Open og ble historisk med sin 21. Grand Slam-tittel, én mer enn Djokovic og Roger Federer.
Grand Slam-turneringen gikk uten Djokovic, som ikke fikk innreise til Australia ettersom han er uvaksinert. Djokovic’ vaksinenekt kan også hindre ham fra å delta i Roland-Garros og Wimbledon, som bare tillater vaksinerte spillere å delta.
Djokovic uttalte i et intervju med BBC for en snau uke siden at han ikke har noen planer om å vaksinere seg, selv om det kan koste ham rekorden for flest Grand Slam-titler på herresiden.
Med eller uten Djokovic er Nadal storfavoritt til å vinne Roland-Garros i mai.
(©NTB)