Menu
Kent Håvard Eriksen legger opp. Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTB

Mjøndalens Eriksen legger opp – avsluttet karrieren som keeper

Spiss Kent Håvard Eriksen (30) gir seg med toppfotball. Han spilte sine siste minutter i Mjøndalen-drakten som målvakt.

Av NTB | 24.05.2022 10:00:57

Sport: Mjøndalen opplyser på eget nettsted at klubben er enig med Eriksen om å avslutte kontrakten.

– Jeg har kjent litt i det siste på at jeg er sliten. Når jeg legger ned så mye trening, og resultatene uteblir i form av scoringer, forsvinner motivasjonen litt etter mange år i toppfotballen, sier Eriksen, som legger fotballskoene på hylla til fordel for sivil jobb.

Spissen har spilt kun sju minutter fordelt på fire kamper for serieleder Mjøndalen denne sesongen. Han avsluttet karrieren som keeper mot KFUM da Thomas Kinn ble utvist på overtid sist uke.

– Det er vel det mest uventede som har skjedd i hele karrieren, sier han.

Storscoreren har flest mål for Sandnes Ulf i 1. divisjon. Han har også vært innom Lillestrøm, Elverum, Fu/Vo og Bournemouth FC (på nivå ni i England) i sin karriere.

(©NTB)