Maduro ber Trump heve sanksjoner mot Venezuela
Venezuelas president Nicolás Maduro ber president Donald Trump oppheve sanksjonene mot landet slik av Venezuela bedre kan håndtere virus-utfordringene.
Av NTB | 12.03.2020 21:46:52
Medisin og helse: Venezuela har ennå ikke blitt rammet av koronaviruset, men i en TV-sendt tale torsdag sa Maduro at det bare er snakk om tid før viruset dukker opp også der.
I talen ba Maduro Trump om å heve «de kriminelle sanksjonene» slik at Venezuela kan bli i stand til å kjøpe det som trengs av utstyr til å teste folk for virus, behandle dem som blir syke og hindre spredning.
Maduro ba også Ivan Duque, presidenten i nabolandet Colombia, om å sette politisk uenighet til side slik at Colombia og Venezuela kan koordinere innsatsen mot viruset.
(©NTB)