Menu
Liverpools manager Jürgen Klopp forsterker spillerstallen. Foto: Manu Fernandez / AP / NTB

Liverpool signerte skotsk høyreback

Den skotske U21-landslagsspilleren Calvin Ramsay er klar for Liverpool. Han kommer fra Aberdeen.

Av NTB | 19.06.2022 12:16:03

Sport: Anfield-klubben bekreftet signeringen av Ramsay i sosiale medier og på sine nettsider søndag.

Den 18 år gamle forsvarsspilleren har gått gradene i Aberdeen. I mars 2021 fikk han sin a-lagsdebut for klubben. Nå går ferden videre til Premier League. I Liverpool har han signert en femårskontrakt.

Forrige sesong ble Ramsay kåret til årets unge spiller i den skotske ligaen av de skotske fotballjournalistene.

– Jeg er overbegeistret, og det er virkelig en drøm som går i oppfyllelse å være her, sier forsvarsspilleren til sin nye klubb.

– Det var en drøm som gikk i oppfyllelse å spille for Aberdeen, og nå å være i en av de største, om ikke den største klubben i verden, er en enorm prestasjon. Jeg ser fram til å prøve å vise fansen hva jeg kan, fortsetter han.

Ramsay er Liverpools tredje signering i sommervinduet. Nylig ble spissen Darwin Nunez hentet til klubben, og fra før er det kjent at Fabio Carvalho blir del av Jürgen Klopps mannskap fra 1. juli.

(©NTB)