Menu
Espen Bjervig mener det hadde vært riktig å utsette OL i Beijing. Foto: Skjermdump / Teams / NTB

Langrennssjef Bjervig mener OL burde vært utsatt: – Hadde vært den riktige tingen å gjøre

Langrennssjef Espen Bjervig mener at OL i Beijing burde vært utsatt. Onsdag ble det klart at to norske OL-uttatte langrennsløpere har fått påvist korona.

Av NTB | 26.01.2022 11:53:15

Sport: På onsdagens pressekonferanse, der Norges Skiforbund opplyste om smitte hos Heidi Weng og Anne Kjersti Kalvå, fikk Bjervig spørsmål om han mener vinterlekene burde vært skjøvet på i den rådende smittesituasjonen.

– Hvis man bruker etterpåklokskap og hvordan verden har utviklet seg de siste månedene, så synes jeg personlig at det hadde vært den riktige tingen å gjøre. Det er litt bingo hvem som kommer til start om dagen, sa Bjervig.

Han vil enda ikke konkludere med at Weng og Kalvå ikke blir med til OL, men smittesituasjonen i laget har skapt usikkerhet i den norske troppen kort tid før OL settes i gang i Beijing.

Alt tyder på at minst den første langrennsøvelsen i Beijing kommer for tidlig for de to smittede utøvere.

OLs første langrennsøvelse er 5. februar. Da står skiathlon for kvinner på programmet.

(©NTB)

Flere nyheter: