Menu
Langrennslandslaget setter inn nye tiltak for å hindre mer koronasmitte. Her er Ragnhild Haga og Anne Kjersti Kalvå avbildet under treningen i Holmenkollen. Foto: Javad Parsa / NTB

Langrennslandslaget tar grep etter smitteboom

Etter Ragnhild Haga, Sindre Bjørnestad Skar og Marte Skaanes testet positivt for korona setter langrennslandslaget inn nye tiltak for å hindre mer smitte.

Av NTB | 23.11.2022 08:46:51

Sport: Haga, Skar og Skaanes går glipp av verdenscupåpningen i finske Ruka til helgen etter de testet positivt for korona.

Nå varsler landslagslege Ove Feragen nye tiltak for å hindre mer smitte:

– Vi fortsetter med bruk av munnbind på reise og innendørs hvor personer vi ikke har kontroll på også oppholder seg. I tillegg tas hurtigtester for å fange opp smitte på et tidlig stadiet, sier Feragen til Adresseavisen.

Landslagslegen opplyser overfor avisen at alle landslagsutøverne skal testet før avreise til Ruka.

– Vi er inne i en utfordrende periode med en smittebølge i samfunnet, med mye fri smitte.

Onsdag reiser landslaget til Finland for å delta i verdenscupåpningen. I Ruka skal det gå klassisk sprint på fredag, før det blir 10-kilometer intervallstart (klassisk) og 20-kilometer jaktstart (fristil) på henholdsvis lørdag og søndag.

(©NTB)