Menu
Alexandre Lacazette (t.h) gjør comeback til Lyon. Her i en kamp mot Molde i 2020. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Lacazette klar for Lyon-comeback

Den franske spissen Alexandre Lacazette ble torsdag bekreftet som Lyon-spiller. Han spilte i sin tid 275 kamper for klubben før overgangen til Arsenal.

Av NTB | 09.06.2022 09:16:01

Sport: Lyon opplyser om signeringen på sine nettsider. Der står det at 31-åringen har skrevet under på en treårskontrakt.

Lacazette er født og oppvokst i Lyon, men forlot klubben til fordel for Premier League i 2017. Etter fem år utenlands returnerer han til hjembyen. Nyheten kom en snau uke etter det ble bekreftet at han var ferdig i Arsenal.

«Vi er veldig stolte og glade over å kunngjøre at Lacazette kommer tilbake til klubben», skriver Lyon.

Lacazette spilte 275 kamper for Lyons A-lag fra 2008 til 2017. Han scoret 129 mål på disse kampene.

(©NTB)

Flere nyheter: