
Kun ett Hywind-understell igjen
Sist søndag ble det nest siste Hywind-understellet slept bort fra der de bygges på Dommersnes. Nå gjenstår bare det siste.
Av Egil M Solberg | 20.07.2022 20:38:10
Næringsliv: Understellene blir slept til Gulen i Sogn der de skal kobles sammen med resten av vindturbinen.
– Alle betongunderstellene er ferdig støypte. Det siste vil bli slept fra Dommersnes til Gulen en av de nærmeste dagene – i alle fall i juli, sier pressetalsperson Gisle Eriksen i Equinor til Haugesunds Avis.
«Demobiliseringen» av industriarealet er allerede startet, og dette arbeidet vil være fullført i august eller september, skriver avisa.
På grunn av store utfordringer med å få tak i nok stål, vil ikke de fire siste Hywind-turbinene kunne monteres ferdig enda. Dermed blir konstruksjonene liggende i Gulen til våren.