
Kristoff spurtslått av Greipel på Mallorca
Alexander Kristoff må fremdeles vente på sesongens første seier etter at han ble knepent slått av André Greipel i spurten av et endagsritt på Mallorca søndag.
Av NTB | 16.05.2021 14:40:25
Sport: Søndagens ritt, som var det siste av fire på den spanske ferieøya, endte i spurt etter at Kristoffs UAE-lag hadde sørget for å samle feltet før spurten.
Kristoff fikk også med seg en 5.-plass i fredagens ritt. Den gang ble han nummer to i spurten i en større gruppe bak en ledertrio. Rittet hadde flere tøffe stigninger underveis.
Rittene på Mallorca er Kristoffs første siden han avsluttet vårsesongen i Scheldeprijs 7. april.
UAE-laget har i det hele tatt gjort det godt i rittene på Mallorca. Torsdag vant sørafrikanske Ryan Gibbons, mens Sven Erik Bystrøm ble nummer 6. Etter Kristoffs 5.-plass fredag vartet Vegard Stake Laengen opp med 2.-plass lørdag.
(©NTB)