Menu
For første gang i år måtte Iga Swiatek se seg slått i en finale. Barbora Krejcikova vant på hjemmebane i Ostrava. Foto: Matt Rourke, AP / NTB

Krejcikova påførte Swiatek årets første finaletap

Barbora Krejcikova tok en populær og overraskende hjemmeseier i WTA-turneringen i Ostrava ved å slå verdensener Iga Swiatek i finalen.

Av NTB | 09.10.2022 18:31:02

Sport: Den 23.-rangerte tsjekkiske 26-åringen tapte første sett, men slo hardt tilbake og vant kampen 5-7, 7-6 (7-4), 6-3. Dermed ble hun den første som har slått Swiatek i en finale i år.

Den polske 21-åringen ble lørdag den første siden 2017 som har rundet 60 seirer på kvinnetouren i et kalenderår. Hun tok seg til sin åttende finale i år, men etter sju titler ble hun bare nest best.

Swiatek hadde vunnet sine ti siste finaler. I år har hun vunnet blant annet Roland-Garros og US Open.

Krejcikova triumferte også i US Open, da hun vant doubleturneringen sammen med Katerina Siniakova.

Det ble belgisk seier i den andre WTA-turneringen denne uka. Elise Mertens slo franske Alizé Cornet 6-2, 6-0 i finalen i Monastir i Tunisia.

(©NTB)