
Ingen VM-finale for Anne Gine Løvnes
Anne Gine Løvnes var sjanseløs i kampen om finaleplass på 800 meter i U20-VM i friidrett. Hun ble nummer seks i sitt semifinaleheat med 2.06,78.
Sport: Løvnes tok seg mandag videre fra kvalifiseringen med 2.07,24. Hun ble bare nummer fem i sitt sterke heat, men ble en av de fire som gikk videre på tid og hadde åttende beste tid totalt i kvalifiseringen.
De fire beste i hvert av de fem heatene og fire neste tider ga plass i semifinalene. Der forbedret 19-åringen fra Vidar tiden sin, uten at det hjalp. Konkurrentene hadde nemlig skrudd opp farten betydelig.
Abigail Ives fra Storbritannia, som Løvnes løp fortere enn mandag, vant semifinaleheatet hennes på 2.01,92 etter fotofinish med amerikanske Juliette Whittaker. Sistnevnte hadde den beste tiden i mandagens kvalifisering med 2.04,92. Raskest av alle i semifinalene løp sveitsiske Audrey Werro med 2.01,25.
De to beste i hvert heat og to neste tider fikk finaleplass. Løvnes hadde 14. beste tid i semifinalene.
(©NTB)