
Hoppsjef Bråthen har levert stevning mot skiforbundet
Skihoppernes sportssjef Clas Brede Bråthen saksøker Norges Skiforbund som følge av den betente konflikten mellom dem.
Kriminalitet og rettsvesen: Det får NTB opplyst fra Bråthens advokat, Marit Håvemoen. Det var VG som først omtalte stevningen.
«Jeg kan bekrefte at det er sendt en stevning til tingretten i dag», skriver Håvemoen i en SMS til NTB.
Hun opplyser at Bråthens fagforening, Handel og Kontor, vil kommentere stevningen i en pressemelding tirsdag kveld.
Bråthen varslet søksmål mot Norges Skiforbund allerede i august. Formålet med søksmålet er at han ønsker bli fast ansatt i stillingen han har hatt på midlertidig basis de siste 17 årene.
Norges Skiforbund og forbundets hoppkomité satt mandag i møter om Bråthen-konflikten, men det er ikke kommet noen konklusjon fra møtet.
(©NTB)