
Hauge på benken i europaligafinalen
Jens Petter Hauge starter på benken i Eintracht Frankfurts europaligafinale mot skotske Rangers.
Sport: Han er den eneste nordmannen som kan bli involvert i storkampen i Sevilla. Hauge gjorde en meget god figur i den avgjørende semifinalen mot West Ham, der Eintracht vant 1-0 og tok seg videre med 3-1 sammenlagt, men han er henvist til benken i finalen, ifølge Uefas oppsett.
Danske Jesper Lindstrøm tar bodøværingens plass på offensiv midtbane i 3-4-2-1-formasjonen. Almamy Touré inn for Martin Hinteregger er den andre endringen i Eintrachts ellever fra West Ham-møtet.
Hauge har spilt i Frankfurt på lån fra Milan denne sesongen, men blir permanent bundesligaspiller fra sommeren av, ifølge tyske og italienske medier.
Rangers imponerte også i semifinalen, der de slo ut det tyske storlaget RB Leipzig med 3-2 sammenlagt.
I tillegg til europaligapokalen sikrer kveldens vinner en plass i neste sesongs mesterliga.
(©NTB)