Menu
Mario Götze (med håndkle over skuldrene) er klar for Eintracht Frankfurt. Foto: Jon Olav Nesvold / NTB

Götze takker for seg i PSV og blir lagkamerat med Hauge

Mario Götze (30) blir lagkamerat med Jens Petter Hauge i tyske Eintracht Frankfurt. Klubben bekrefter overgangen på Twitter.

Av NTB | 21.06.2022 18:01:40

Sport: Götze har undertegnet en kontrakt som strekker seg til 2025.

– Jeg ser virkelig fram til å spille for Eintracht Frankfurt. Denne klubben har gjennomgått en ekstraordinær utvikling, sier Götze i en pressemelding.

Tyskeren har en lang karriere i klubber som Borussia Dortmund, Bayern München og PSV. Nå setter han kursen hjem til Tyskland igjen.

Götze ble VM-helt i 2014, da han scoret det avgjørende målet i finalen mot Argentina. Han har dessuten vunnet den tyske ligaen fem ganger, den tyske cupen fire ganger, VM for klubblag, supercupen, den nederlandske cupen og den nederlandske supercupen.

Midtbanespilleren har lagt ut en video på Instagram hvor han takker for seg i PSV.

– Det er så mange grunner til å takke. Og nå, lykke til med Champions League-kvalifiseringen. Kanskje vi sees igjen, skriver Götze.

30-åringen scoret 18 mål på 77 kamper for PSV.

(©NTB)

Flere nyheter: