
Gladnyhet til idretten: Regjeringen gir støtte til lag og foreninger med økte gasskostnader
Regjeringen har besluttet å gi økonomisk støtte til idrettslag som opplever økte kostnader i forbindelse de høye gassprisene.
Sport: – Nå trenger ingen lengre frykte at høye gasspriser vil stenge ned idrettsanlegg, sier kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap).
De fleste av idrettslagene i Norge bruker strøm til å varme opp kunstgressbaner og anlegg, samt holde flomlysene på. Et mindretall bruker gass som energikilde.
De sistnevnte har inntil nå ikke vært omfattet av regjeringens strømstøtteordning. Det blir det en endring på.
Den nye gass-støtten skal være på samme nivå som strømstøtten, opplyser regjeringen.
– Vi har lyttet til idrettens bekymringer, og nå som vi har fått nødvendig informasjon om omfang og kostnader, er det veldig godt å kunne legge fram dette forslaget som gir idretten støtte til økte gassregninger. Denne støtten er derfor viktig for at idrettslagene skal kunne opprettholde tilbudet, sier Trettebergstuen.
(©NTB)