
Forfang tester negativt igjen i OL-racet
Johann Forfang har to ganger testet negativt på koronaviruset etter at den OL-uttatte hopperen onsdag fikk et tilbakeslag med en positiv prøve.
Sport: Det forteller tromsøværingen til VG torsdag kveld. «Den andre testen fra i går var negativ, og dagens test var negativ», skriver han i en tekstmelding.
Hopperen har den siste tiden kjempet en kamp mot klokka for å bli OL-klar. Han pådro seg i likhet med Daniel-André Tande koronasmitte etter en verdenscuphelg i polske Zakopane. Tidligere i uken ble det klart at ingen av dem rekker åpningsrennet i normalbakken i Kina-lekene.
Forfang fikk negative svar i flere dager før han onsdag fikk et resultat som så vidt var positiv. Han må ha fire negative covidtester på fem dager for å få lov til å reise til OL.
«Ting er veldig uvisst. Vet ikke om noen ting før jeg får forhørt meg med legen i morgen. Men er selvsagt stor fordel å teste negativt», skriver han videre.
Tande testet negativt for første gang onsdag.
(©NTB)