
Fem nye smittet i Tysvær
Det er påvist 5 nye smittetilfeller med Covid-19 i Tysvær kommune siste døgn.
Koronapandemi: Smittetallet gikk opp fra fire til fem det siste døgnet i Tysvær, men den gode nyhetene er at samtlige nye smittetilfeller er nærkontakter til tidligere smittetilfeller.
Barnehage med smitte
I forbindelse med smittesporing er en avdeling satt i karantene i Fjellhaug friluftsbarnehage, og barnehagen er stengt tirsdag og onsdag for å få oversikt over situasjonen, melder kommunen.
Helse- og omsorgstjenester
Det har kommet en del henvendelser til Tysvær kommune om mottak av ulike helse- og omsorgstjenester i perioden med utbrudd på Haugalandet.
Tysvær kommune forsetter å gi forsvarlige helse – og omsorgstjenester til innbyggerne, med de smitteverntiltak som til enhver tid er gjeldende.
Om man som innbygger ikke ønsker å motta tjenester fra kommunen i denne perioden, så har man mulighet til avstå fra dette en tid, blir det opplyst.
Man må i så tilfelle ta kontakt med tjenesten det gjelder eller Ressurs – og tjenestekontoret direkte.
Et eventuelt opphold i tjenester vil ikke frata noen retten til å få hjelpen tilbake når man måtte ønske det, skriver kommunen på sine nettsider.