
Fare for elektrikerstreik fra mandag
Drøyt 3.140 elektrikere går mandag ut i streik dersom ikke partene i meklingen i lønnsoppgjøret kommer til enighet innen midnatt.
Arbeidsliv: Det er lønns- og arbeidsvilkårene til drøyt 13.000 elektrikere som står på spill når EL og IT Forbundet og NHO-foreningen Nelfo mekler på Landsoverenskomsten for elektrofag (LOK), skriver El og IT-forbundet på sine nettsider.
– Vi er innstilte på å forsøke å finne løsninger på det som har vært hovedproblemet i forhandlingene, nemlig betaling for arbeidsreiser. Vi håper at vi med bistand fra mekler skal få det til. sier Jan Olav Andersen, forbunds- og forhandlingsleder for EL og IT Forbundet.
Tidligere denne måneden ble det brudd i forhandlingene. Dersom ikke partene blir enige innen fristen ved midnatt fredag, blir det streik fra mandag 23. mai.
I det første streikeuttaket blir 3.140 elektrikere ved 61 bedrifter tatt ut.
(©NTB)