Menu
Everton-manager Rafael Benitez fikk på plass en ny venstreback på første dag i 2022. Foto: Jon Super / AP / NTB

Everton kjøper ukrainsk landslagsback

Vitalij Mykolenko (22) er klar for Everton på en langtidskontrakt. Han har de siste årene vært en fast brikke i forsvaret til Dinamo Kiev og Ukraina.

Av NTB | 01.01.2022 11:40:17

Sport: Everton bekreftet kjøpet 1. nyttårsdag. Mykolenko har skrevet under en avtale fram til sommeren 2026.

– Dette er et stort og viktig steg i livet mitt. Jeg har alltid drømt om å spille i Premier League, sier han.

Venstrebacken står med 22 landskamper for Ukraina. Han var en del av laget som sist sommer tok seg til EM-kvartfinale. På klubbnivå har han Champions League-erfaring fra tiden i Dinamo Kiev.

Mykolenko blir sett på som en erstatter for Lucas Digne. Franskmannen har ikke vært i Everton-troppen siden 1. desember, og ifølge engelske medier er han i unåde hos manager Rafael Benitez.

Everton har hittil hatt en trøblete sesong. Liverpool-klubben har bare vunnet fem av 17 ligakamper og ligger på 15.-plass på tabellen.

(©NTB)