
Drama i ishockey-NM: Hull i isen stoppet Stjernen – Storhamar
Første kamp mellom Stjernen og Storhamar i NM-semifinalen i ishockey blir ikke spilt tirsdag. Årsaken er banetrøbbel etter boring i isen.
Sport: Problemene oppsto under en time før kampstart. Oppgjøret var satt til klokken 19.
Det er et hull i isen som utsatte NM-duellen til en annen dag.
Fredriksstad Blad skriver at en vannledning ved et uhell ble truffet etter boring gjennom betongen. Det piplet opp mye vann og gjorde det vanskelig å få isen til å fryse.
– Det er veldig trist. Vi ser at isen bak oss er i ferd med å gå i stykker, sier Stjernens daglig leder Anders Åsle til TV 2.
Han synes det er «forferdelig trist» at tirsdagsfesten i Stjernehallen utgikk.
– Vi har gledet oss veldig. Dette var et ordentlig slag i trynet.
Etter planen skal lagene møtes i Fredrikstad førstkommende lørdag, men Åsle kan ikke garantere at baneforholdene blir fikset i tide.
Isdramatikken gjør at Storhamar får hjemmekamp når semifinaleserien settes i gang torsdag. Stavanger Oilers og Sparta er de to andre lagene som er igjen i NM-sluttspillet. Mandag tok Oilers første stikk i en 5-4-kamp i egen storstue.
(©NTB)