reklame for Sheiken Bowling
Menu
Mandag 28. mars ble to kvinner, en mor og en datter, drept på Søm i Kristiansand. Ektemannen og faren er siktet for drapene. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB

Dobbeltdrapssiktet i Kristiansand vil la seg avhøre

Mannen som er siktet for å ha drept kona og datteren sin på Søm i Kristiansand, er for første gang villig til å la seg avhøre av politiet.

Av NTB | 10.05.2022 13:30:52

Kriminalitet og rettsvesen: – Det er gjort en avtale om avhør i løpet av denne uka, sier mannens forsvarer Nils Anders Grønås til Fædrelandsvennen.

Den syriske mannen i 50-årene er siktet for drapene på sin kone og 20 år gamle datter 28. mars. Han meldte seg selv for politiet og har siden da vært innlagt på sykehus. Fram til nå har han ikke villet la seg avhøre.

Rettspsykiatere er i gang med å vurdere mannens tilregnelighet. De har frist fram til 23. mai med å levere sin rapport.

Politiet har tidligere uttalt at de undersøker om drapene kan ha vært såkalte æresdrap.

(©NTB)

Flere nyheter: