Menu
Collin Morikawa skal spille sammen med Viktor Hovland på PGA-touren i april. Foto: Tony Gutierrez / AP / NTB

Discovery: Hovland får stjernemakker i parturnering på PGA-touren

Golfstjernen Viktor Hovland skal spille sammen med verdenstoer Collin Morikawa i parturneringen Zurich Classic i New Orleans i april.

Av NTB | 24.03.2022 10:49:35

Sport: Det melder Discovery. De offisielle paroppsettene er ikke kunngjort ennå, men kanalen hevder å vite at verdenstreer Hovland skal spille i duo med verdenstoer Morikawa fra USA.

I alt skal hele 80 par delta i storturneringen i Louisiana, som spilles fra 21. til 24. april.

I fjor spilte Hovland sammen med landsmannen Kristoffer Ventura, og den norske duoen ledet sensasjonelt turneringen etter både første og annen dag. De var med i tetkampen også inn mot siste runde, men en håpløs avslutningsdag sendte nordmennene ned til 25.-plass.

Denne uken spiller Hovland og Morikawa WGC-turneringen i matchplay i Austin, Texas og begge har med flyt muligheten til å overta posisjonen som golfens verdensener.

(©NTB)

Flere nyheter: