
City-formann om Haaland: – Veldig, veldig unik
Manchester Citys styreformann Khalddon Al Mubarak er «henrykt» over at klubben har signert den norske superspissen Erling Braut Haaland.
Sport: Det ble tidligere i mai klart at City og Borussia Dortmund er enige om en avtale som vil gjøre Haaland til City-spiller fra 1. juli. På et pressemøte foran Norges nasjonsligakamper mandag, avfeide superspissen alle spørsmål om den mye omtalte overgangen.
Senere på dagen uttaler styreformann Al Mubarak seg i et intervju publisert på klubbens hjemmesider. Der hyller han Haaland.
– Han er veldig, veldig unik, og en svært talentfull spiss som jeg tror hele verden har sett på. Jeg vil tro at hvert storlag i verden ville ha ham, og vi er veldig henrykte over at han valgte oss, sier han.
– Han har vært på radaren vår de siste fire-fem årene, fortsetter Al Mubarak.
Haaland har bøttet inn mål for Dortmund de siste sesongene, og nå går ferden videre til England og de lyseblå ligamesterne.
– Vi får en virkelig fenomenal spiller som vil gi oss mange gode minner. I Haaland har vi muligens den beste «nieren» i rett alder, sier Al Mubarak.
(©NTB)