
Bullen tok VM-sølv i bryting
Grace Bullen tapte for moldovske Anastasia Nichita og tok sølv i 59-kilosklassen under bryte-VM i Beograd torsdag.
Sport: Den norske bryteren tapte 1-4. Det sto 1-3 da Bullen gjorde et angrep i de siste sekundene. Etter en lang videoseanse bestemte dommerne seg for at Bullen ikke fikk poeng og hun tapte med det den tette finalen.
Onsdag tok Bullen seg til finalen med seier over topprankede Jowita Maria Wrzesien fra Polen.
Nichita var heller ingen lett finalemotstander for Bullen. Moldoveren tok EM-gull i 59-kilosklassen i juni og viste seg sterk i finalen.
Bullen har trent med Georgias landslag etter at hun brøt med det norske bryteforbundet grunnet det hun mente var for dårlig oppfølging fra forbundets side. Hun skal fortsatt bryte med det norske flagget på brystet.
Gudrun Høie står stadig som den siste nordmann til å ta gull i bryte-VM. Det skjedde tilbake i 1998.
(©NTB)